Dôvodov prečo si nechať opraviť starší notebook je hneď niekoľko. 

  • Je treba si uvedomiť, že pred pár rokmi nebolo znižovanie výrobných nákladov hlavnou snahou každého výrobcu. Elektronika a v podstate všetky výrobky bežnej spotreby sa vyrábali nato aby vydržali v prevádzke mnoho rokov a zniesli aj nejaké to hrubšie zaobchádzanie. Bola to bežná prax a mnoho výrobcov bolo hrdých nato, že môžu dodať kvalitný výrobok. Dnes je situácia odlišná a pokiaľ si nekúpite notebook určený pre biznis triedu za niekoľko tisíc eur, v podstate dostanete pekný kus plastu, ktorý sa prehýba už pri pohľade, po roku z neho vypadne prvá skrutka a po dvoch rokoch podpierate display knihou kvôli zlomenému pántu.  
  • Ak si myslíte že nový notebook automaticky znamená výkonnejší, to tiež nie je celkom pravda, Trendom dnešnej doby je miniaturizácia a znižovanie spotreby energie a ak si kúpite nový notebook v cene 300 - 400eur, možno dostanete krajší display, pevný disk s väčšou kapacitou alebo  dlhšiu výdrž na batériu ale spustenie operačného systému, programu alebo načítanie internetovej stránky často bude trvať dlhšie ako na vašom starom stroji.
  • Novšie notebooky sú mnohokrát v podstate neopraviteľné ak teda nepočítame opravu v autorizovanom servise s cenou blížiacou sa cene nového. Chýba k nim akákoľvek dokumentácia, klávesnice sú často súčasťou vrchného krytu, takže s náhodne poliatou a nefunkčnou sa buď zmierite a používate externú alebo zaplatíte nemalú čiastku za výmenu polovice plastov.
  • V našej firme sa vždy snažíme opraviť priamo základnú dosku počítača a nemeníme ju za novú, pokiaľ to nieje absolútne nevyhnutné. Nájdeme poškodený komponent a vymeníme iba ten. Ide o časovo náročnejšiu úlohu ale veľakrát to znamená značnú úsporu nákladov na opravu.